"לשאקטי הראשון שלי ב-2006 הגעתי סקפטית, ומאז חזרתי שוב ושוב והבאתי איתי חברות חדשות"… - נורית בר משתפת בחוויה האישית שלה בפסטיבל השאקטי -

פסטיבל נשים??? כשאחותי הזמינה אותי לפני 7 שנים להצטרף לשאקטי, הרעיון נשמע לי מוזר ורחוק ממני, למה רק נשים? נשמע לי כמו מפגש של "רוחניקיות", פמיניסטיות לוחמניות שמגדלות שיער בבית השחי…

"הזדמנות כייפית לקחת חופש לשלושה ימים, להתנתק מהשגרה ולהעשיר את עצמנו בסדנאות מרתקות בסביבת טבע", אמרה לי אחותי, שהכירה אותי כחובבת פסטיבלים, צרכנית של סדנאות התפתחות ומודעות, אוהבת מפגשים שמחים עם אנשים באווירת חופש.

הגעתי בכל זאת למרות הסתייגויותיי מהוססת וחשדנית לפסטיבל, חיפשתי הוכחות לצדקתי. ובכן… הופתעתי לגלות שם נשים כמוני ואחרות, ממגוון גילאים וסטטוסים אישיים: רווקות/ נשואות, אמהות / ללא ילדים , מתחומי עיסוק מגוונים- החל מנשות עסקים, סטודנטיות, מטפלות, והרבה נשים שפשוט רוצות להרחיב אופקים ולהכיר עצמן יותר.

במשך 3 ימים נהניתי ממגוון פעילויות, הרצאות וסדנאות, שמתקיימות בו זמנית במתחמים שונים. יכולתי לבחור בכל שעה פעילות בנושא אחר שמעניין אותי (זוגיות, תקשורת, הריון ולידה, גוף- נפש, מיניות, יצירה, תנועה, ואפילו ניהול עסקים …), עם מנחות מקצועיות מובילות בתחומן. השתתפתי בכמה סדנאות שבהן הרגשתי שעברתי ממש חוויה אישית, למדתי והרחבתי ידיעותיי ואת ההיכרות שלי עם עצמי, עם המחשבות והרגשות שלי. כך למעשה הכרתי לראשונה את ארנינה קשתן, שהעבירה בערב הראשון סדנה בנושא "תקשורת מקרבת". התנדבתי יחד עם אחותי להעלות קונפליקט שנוצר בינינו ממש לפני תחילת הסדנה. היה מרתק, שתינו הופתענו לגלות כמה פשוט להבין זו את זו. את הרגשות ואת הצרכים של כל אחת שנותרו ללא מענה והבנה ויצרו תסכול רגעי, למרות שאנחנו אחיות אוהבות וקרובות מאוד. (כמובן שבזכות הגילוי הזה של ארנינה ותקשורת מקרבת, נרשמתי אח"כ לסדנה המלאה שלה ביסודות התקשורת המקרבת, תענוג!).

בין לבין נהניתי מהיכרות עם נשים מקסימות עם סיפורים אישיים מרתקים, מזמן איכות עם אחותי, מהמרחבים הירוקים של הטבע מסביב, מהאוכל הטעים, מהמוסיקה ברקע, מהמופעים ומהריקודים, מהבריכה ואפילו ממסג' מפנק, ובעיקר מהחופש שהיה אפשרי בזכות המפגש הנשי הזה, ללא כל מתח גבר-אישה באוויר, מעין מרחב מוגן מלא אמפטיה לסיפורים שעלו מנשים בסדנאות ללא שיפוטיות ועם תחושה שזה מוכר לי כאישה… מה שכמובן אפשר גם לי להיפתח ולשתף נשים שלא הכרתי מעולם בנבכי נפשי ותודעתי. בקיצור הייתה לי חגיגה אמיתית של גילוי, של חופש אמיתי להביא את עצמי, הרגשתי תחושת שייכות מיוחדת במינה. בבית… חזרתי הביתה מלאה בחוויות, באנרגיות, בשמחה ובסקרנות לעוד…

בעקבות אותו פסטיבל ב-2006 חזרתי בשנים שאחרי שוב לפסטיבל והבאתי איתי חברות נוספות לחגיגה. איזה מזל שהייתי אז מספיק פתוחה, ושלא נתתי לשיפוטיות שהשתלטה לה לכמה רגעים להשאיר אותי בבית, כי אז ודאי לא הייתי יודעת מה אני עשויה להחמיץ….

אז לכן כדאי שגם את תדעי…

  • פסטיבל שאקטי הקרוב מתקיים בין התאריכים 13-15.6.2013 בקמפוס גבעת חביבה.
  • ארנינה מנחה בשאקטי הקרוב סדנה מרתקת בנושא הורות: "החופש להיות אני – בהורות". הסדנה פתוחה להשתתפות של כל מי שרוכשת כרטיס לפסטיבל.
  • קיבלנו ממארגנות הפסטיבל הנחה של 25 ₪ (425 ש"ח במקום 450 ש"ח) לכרטיס לחברות מיתרים המעוניינות להירשם לפסטיבל.
  • היום, ה- 2.5.13, מסתיימת ההרשמה המוקדמת בתעריף מוזל, כדאי לך להזדרז ולהירשם…

לפרטים מלאים על השאקטי הקרוב, להתרשמות מהתכנית המלאה ועוד… – נא לחצי כאן!

למימוש ההנחה ברכישת כרטיס מוזל – לחצי כאן!

תגובות

תגובות