אודות

אודות מרכז מיתרים

אודות מרכז מיתרים

מיתרים, המרכז ללימודי המצפן ותקשורת מקרבת, נולד במטרה להיות בית לריפוי ומרכז ללמידה, שכוונתו לסייע לא/נשים לחולל טרנספורמציה מודעת ועמוקה בחייהם האישיים והחברתיים מתוך אומץ, אותנטיות ואסרטיביות. מרכז מיתרים אימץ לעצמו את השליחות של קידום המודעות של אי-אלימות בישראל בדרך של חמלה, הקשבה ובחירה.

ארנינה קשתן

החזון שלנו

ליצור ולקיים סביבה, שבה סכסוכים ומצוקות (גוף ונפש)
באים על פתרונם בדרכים לא-אלימות

לטפח דרכים מקוריות ופורצות-דרך למפגש אמיתי של
אדם עם עצמו ועם סביבתו

להוביל ולהנהיג שינוי חברתי, המושתת על נוכחות אמיצה,
הקשבה אמפתית ואחריות אישית

מה קורה במיתרים?

מלמדים ולומדים תקשורת מקרבת לא-אלימה (NVC), של דר’ מרשאל רוזנברג

מלווים אנשים ביצירת טרנספורמציה אישית וחברתית באמצעות כלים דינמיים, רעיונות פורצי-דרך ודרכים מגוונות (ביניהן “העבודה”, קונסטלציה משפחתית, המסע, EFT, חקר מוקיר, מרחב פתוח, SE, או-הו-פונו-פונו)

מלמדים ולומדים את שיטתה של ארנינה קשתן, Relation-Shift, ליצירת חופש פנימי במערכות-יחסים

עובדים עם ארגונים עסקיים וחברתיים, שנרתמים לקריאה מן השטח לשינוי מהותי

ארנינה קשתן
ארנינה קשתן

האני מאמין של ארנינה קשתן – מייסדת המרכז

מה לא תקבלו אצלנו

לא נלמד אותך להצליח בעולם העסקים. זאת לא המומחיות שלנו.

לא ניתן לך כלים לניהול מלחמות בין-אישיות. זאת לא הדרך שלנו.

לא נגיד לך מה לא-בסדר אצלך. כי אין דבר כזה.

אצלנו לא תשמע/י מונחים כמו – אגו, שאנטי, חשיבה חיובית, מוטיבציה, ביקורת בונה, להיעלב זאת בחירה, תירגעי, תהיה גבר, קלירינג, שפע, הסוד…

לא תקבל/י שום רעיונות שהם אשמה עתיקה בעטיפה חדשנית.

מה כן

כאן מציעים לך משהו רדיקלי. תהליך אמיתי, מדויק ועוצמתי של ריפוי, חמלה ואומץ לפגוש את עצמך ואחרים באופן שלא הכרת.
וכלים עמוקים וברורים להתנהלות אחרת לגמרי בעולם.

תלמדו

לגלות מה ניתק אותך מעצמך האמיתי – ולהתחבר אליו מחדש. באמת.

להבין מה פועם בתוכך, שעד היום לא ממש שמעת – ולהתעורר אליו

לחוות שחרור עמוק ומתמשך ממועקות ומתחים של שנים

לדעת מה את/ה יכול/ה לעשות, כבר עכשיו, כדי להשתחרר מדפוסים מכאיבים

לבטא את עצמך, להקשיב מחדש, לבנות את חייך בתוך יחד

לחולל מהפך מרגש באיכות-החיים שלך – שישפיע על כל סובביך

כולם רוצים שיהיו להם מערכות-יחסים נפלאות, לחיות בסביבה שיש בה קרבה, הבנה, אמון, תמיכה ושיתוף-פעולה… כולם יכולים וראויים לכך. אבל לרובם זה אף פעם לא יקרה. לא כי הם לא יכולים. אלא כי הם עדיין לא מוכנים לעשות את מה שנדרש כדי שזה יקרה. 

אם קול בתוכך אומר לך “מצאתי” – מקומך איתנו!

הצוות שלנו

ארנינה קשתן - מייסדת ומנחה ראשית

יוצרת שיטת "המצפן" לחופש פנימי, משפחתי, מקצועי וחברתי ובכלל זה תוכנית-ההכשרה המקיפה למלווים עם נשמה – מאמנים-מטפלים (קואצ'-תרפיסטים), מגשרים, מדריכי-הורים ומנחים.

מנטורית, מגשרת ומורת-דרך ותיקה, המלווה א/נשים ביצירת שינויים מרחיקי-לכת בחייהם בכל המישורים – יחידים/ות, זוגות, הורים, ארגונים עסקיים וחברתיים, אנשי-חינוך וקהלים שונים ומגוונים, מנחה מבוקשת בארץ ובעולם בתחומי הטרנספורמציה האישית והחברתית

המנחה המוסמכת הוותיקה בארץ (1992) בתקשורת מקרבת לא-אלימה (Nonviolent Communication™, NVC) של דר' מרשאל רוזנברג ומנחה בכירה בקורסים הבינלאומיים בשיטתו (IIT, International Intensive Training)

מנחה בינלאומית בשיטת "המצפן" (קורסים בהנחייתה מתקיימים גם בספרדית ובאנגלית), אורחת מבוקשת בארץ ובחו"ל בסדנאות וכנסים לריפוי, התפתחות ושינוי תודעתי

מייסדת מרכז מיתרים (2000), מנחה ראשית ומפתחת חומרי לימוד והשראה

מטפלת רבת-תחומית (גוף-נפש), חלוצת שיטת "העבודה" של ביירון קייטי בארץ (1998) ושיטת Bowen לאיזון הגוף (1998)

משוררת, סופרת, מתרגמת, מוזיקאית ופרפורמרית, מחברת ספר השירה "מי שמכיר אותי עכשיו" (1986) וספר ההתפתחות האישית "להתאהב בעצמי מחדש" (2016), עורכת ושותפה לתרגום שני ספריו של מרשאל רוזנברג, "תקשורת לא-אלימה – שפה לחיים" (2012) ו"לגדל ילדים בחמלה" (2015), מתרגמת הספר "הורות מהלב", שכתבה אחותה, ענבל קשתן ז"ל (2017) ועורכת ספרה של ביירון קייטי, "לאהוב את מה שיש" (2004)

כמומחית להתמרת תודעה ויחסים, וכמי שממשיכה לחקור, ללמוד ולגלות אופקים ותובנות בתאוצה גוברת, היא מביאה התבוננות לייזרית רבת-עוצמה, שמשאירה את תלמידיה ולקוחותיה עם חומר מרתק לעבודה פנימית ועם כלים פרקטיים ייחודיים להגשמה מתוך הנאה, כמו גם להנהגת תהליכי שינוי בכל המישורים

מסר אישי – "תמיד ידעתי שיש אפשרות אחרת. עם תקשורת מקרבת גיליתי מפתח-קסם, שיכול לפתוח לבבות למגרש-משחקים אחר. מקום שאין בו צודקים ואשמים, אלא אנשים שמחפשים ומגלים ביחד ערוצים של אמת וחופש, בתוכנו ובכל אשר סביבנו."

לבלוג של ארנינה  

ארנינה קשתן
האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי
CNVC

הילה דוד - מנהלת קורסים ורכזת קורס המצפן

מנהלת מרכז מיתרים. יועצת זוגית מוסמכת. מאמנת, מגשרת ומנחה בגישת תקשורת מקרבת. NLP Trainer ומנחה בדמיון מודרך. מלווה ומדריכה אנשים בתהליכי שינוי, צמיחה ושיפור התקשורת האישית והזוגית.

משלבת בעבודה גישות שונות. ביניהן, פסיכולוגיה טראנספרסונלית, תקשורת מקרבת, NLP ודמיון מודרך.

מאמינה בכוחות החיים, בזרימה ובצמיחה מתוכם. באה ממקום של חיבור לחיובי, לאיזון ולכוחות פנימיים.

התשוקה שלי היא לעזור וללוות כל אחד ואחת במסע חייהם על מנת לאפשר להם להתחבר למקורות העוצמה שבתוכם ולהפוך להיות אנשים שלמים, מחוברים, טובים ומיטיבים. תקשורת מקרבת היא אחת הדרכים המרכזיות שמצאתי שתומכת בדרך הזו בצורה מאוד מובהקת. הגישה מלמדת אותנו שפה "מובנית" עם כללים ברורים, כשלצד זה היא גם תומכת בטרנספורמציה ובהתפתחות שלנו כבני אדם למקומות שמחברים אותנו לחופש פנימי וחיצוני, לאותנטיות ולחיים מלאים ומשמעותיים יותר.

*מנחה ראשית ושותפה לפיתוח חומרי לימוד*

לאתר של הילה