אודות

אודות מרכז מיתרים

אודות מרכז מיתרים

מיתרים, המרכז ללימודי "המצפן" ותקשורת מקרבת, נולד במטרה להיות בית לריפוי ומרכז ללמידה, שכוונתו לסייע לא/נשים לחולל טרנספורמציה מודעת ועמוקה בחייהם האישיים והחברתיים מתוך אומץ, אותנטיות ואסרטיביות. מרכז מיתרים אימץ לעצמו את השליחות של קידום המודעות של אי-אלימות בישראל בדרך של חמלה, הקשבה, בחירה ואכפתיות הדדית.

ארנינה קשתן
חיצים של תקשורת מקרבת

החזון שלנו

אייקון חץליצור ולקיים סביבה, שבה סכסוכים ומצוקות (גוף ונפש)
באים על פתרונם בדרכים לא-אלימות

אייקון חץלטפח דרכים מקוריות ופורצות-דרך למפגש אמיתי של
אדם עם עצמו ועם סביבתו

אייקון חץלחיות, להוביל וללמד שינוי תודעתי, המושתת על נוכחות אמיצה, הקשבה אמפתית ואחריות אישית

מה קורה במיתרים?

אייקון חץמלמדים ולומדים תקשורת מקרבת לא-אלימה (NVC), של דר’ מרשאל רוזנברג.

אייקון חץמלווים אנשים ביצירת טרנספורמציה אישית וחברתית באמצעות כלים דינמיים ורעיונות פורצי-דרך ובהשראת דרכים מגוונות (ביניהן "העבודה", קונסטלציה משפחתית, המסע, EFT, חקר מוקיר, מרחב פתוח, SE, התמקדות, מיינדפולנס).

אייקון חץמלמדים ולומדים את שיטתה של ארנינה קשתן, "המצפן", ליצירת חופש אישי, משפחתי וקולקטיבי.

אייקון חץעובדים עם ארגונים חברתיים ועסקיים, שנרתמים לקריאה מן השטח לשינוי מהותי.

ארנינה קשתן
ארנינה קשתן

האני מאמין של ארנינה קשתן – מייסדת המרכז

מה לא תקבלו אצלנו

אייקון חץלא נלמד אותך להצליח בעולם העסקים. זאת לא המומחיות שלנו.

אייקון חץלא ניתן לך כלים לניהול מלחמות בין-אישיות. זאת לא הדרך שלנו.

אייקון חץלא נגיד לך מה לא-בסדר אצלך. כי אין דבר כזה.

אייקון חץאצלנו לא תשמע/י מונחים כמו – אגו, שאנטי, חשיבה חיובית, מוטיבציה, ביקורת בונה, להיעלב זאת בחירה, תירגעי, תהיה גבר, קלירינג, שפע, הסוד…

אייקון חץלא תקבל/י שום רעיונות שהם אשמה עתיקה בעטיפה חדשנית.

מה כן

כאן מציעים לך משהו רדיקלי. תהליך אמיתי, מדויק ועוצמתי של ריפוי, חמלה ואומץ לפגוש את עצמך ואחרים באופן שלא הכרת וכלים עמוקים וברורים להתנהלות אחרת לגמרי בעולם.

אצלנו לומדים

אייקון חץלגלות מה ניתק אותך מעצמך האמיתי – ולהתחבר אליו מחדש. באמת.

אייקון חץלהבין מה פועם בתוכך, שעד היום לא ממש שמעת – ולהתעורר אליו.

אייקון חץלחוות שחרור עמוק ומתמשך ממועקות ומתחים של שנים.

אייקון חץלדעת מה אפשר לעשות, כבר עכשיו, כדי להשתחרר מדפוסים מכאיבים.

אייקון חץלבטא את עצמך, להקשיב מחדש, לבנות את חייך בתוך יחד אמיתי ועמוק.

אייקון חץלחולל מהפך מרגש באיכות-החיים שלך – שישפיע על כל סובביך.

כולנו רוצים ורוצות שיהיו לנו מערכות-יחסים נפלאות, לחיות בסביבה שיש בה קרבה, הבנה, אמון, תמיכה ושיתוף-פעולה… כולנו יכולים וראויים לכך. אבל לרובנו זה לא קורה. לא כי אנחנו לא יכולים. אלא כי אנחנו עדיין לא ערוכים לעשות את מה שנדרש כדי שזה יקרה. 

אם קול בתוכך אומר לך "מצאתי" – מקומך איתנו!

הצוות שלנו

ארנינה קשתן - מייסדת ומנחה ראשית

יוצרת שיטת "המצפן" לחופש פנימי, משפחתי וקולקטיבי ובכלל זה תוכנית-ההכשרה המקיפה למלווים עם נשמה – מאמנים-מטפלים (קואצ'-תרפיסטים), מגשרים, מדריכי-הורים ומנחי קבוצות.

מנטורית, מגשרת ומורת-דרך ותיקה, המלווה א/נשים ביצירת שינויים מרחיקי-לכת בחייהם בכל המישורים – יחידים/ות, זוגות, הורים, ארגונים עסקיים וחברתיים, אנשי-חינוך וקהלים שונים ומגוונים, מנחה מבוקשת בארץ ובעולם בתחומי הטרנספורמציה האישית והחברתית

המנחה המוסמכת הוותיקה בארץ (1992) בתקשורת מקרבת לא-אלימה (Nonviolent Communication™, NVC) של דר' מרשאל רוזנברג ומנחה בכירה בקורסים הבינלאומיים בשיטתו (IIT, International Intensive Training)

מנחה בינלאומית בשיטת "המצפן" (קורסים בהנחייתה מתקיימים גם בספרדית ובאנגלית), אורחת מבוקשת בארץ ובחו"ל בסדנאות וכנסים לריפוי, התפתחות ושינוי תודעתי

מייסדת מרכז מיתרים (2000), מנחה ראשית ומפתחת חומרי לימוד והשראה

מטפלת רב-תחומית (גוף-נפש), חלוצת שיטת "העבודה" של ביירון קייטי בארץ (1998) ושיטת Bowen לאיזון הגוף (1998)

משוררת, סופרת, מתרגמת, מוזיקאית ופרפורמרית, מחברת ספר השירה "מי שמכיר אותי עכשיו" (1986) וספר ההתפתחות האישית "להתאהב בעצמי מחדש" (2016), עורכת ושותפה לתרגום שני ספריו של מרשאל רוזנברג, "תקשורת לא-אלימה – שפה לחיים" (2012) ו"לגדל ילדים בחמלה" (2015), מתרגמת הספר "הורות מהלב", שכתבה אחותה, ענבל קשתן ז"ל (2017) ועורכת ספרה של ביירון קייטי, "לאהוב את מה שיש" (2004)

כמומחית להתמרת תודעה ויחסים, וכמי שממשיכה לחקור, ללמוד ולגלות אופקים ותובנות בתאוצה גוברת, היא מביאה התבוננות לייזרית רבת-עוצמה, שמשאירה את תלמידיה ולקוחותיה עם חומר מרתק לעבודה פנימית ועם כלים פרקטיים ייחודיים להגשמה מתוך הנאה, כמו גם להנהגת תהליכי שינוי בכל המישורים

מסר אישי – "תמיד ידעתי שיש אפשרות אחרת. עם תקשורת מקרבת גיליתי מפתח-קסם, שיכול לפתוח לבבות למגרש-משחקים אחר. מקום שאין בו צודקים ואשמים, אלא אנשים שמחפשים ומגלים ביחד ערוצים של אמת וחופש, בתוכנו ובכל אשר סביבנו."

ארנינה קשתן
האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי
הילה דוד

הילה דוד - מנהלת קורסים ורכזת קורס "המצפן"

הילה דוד היא מנחה ראשית, מנהלת הקורסים ושותפה לפיתוח מרכז מיתרים, המצפן חומרי הלימוד במרכז מיתרים. 

תחומי ההכשרה של הילה:

יועצת זוגית מוסמכת, מאמנת, מגשרת ומנחה בגישת תקשורת מקרבת ו"המצפן". 

NLP Trainer ומנחה בדמיון מודרך. 

משלבת בעבודתה גישות שונות. ביניהן, פסיכולוגיה טראנספרסונלית, תקשורת מקרבת, NLP ודמיון מודרך. 

כמה מילים מהילה דוד:

"משנת 2012 אני מלווה ומדריכה אנשים וזוגות בתהליכי שינוי, צמיחה ושיפור התקשורת האישית והזוגית. התשוקה הגדולה שלי היא ללוות אנשים במסע החיים שלהם ולתמוך בהם כדי שיוכלו להתחבר למקורות העוצמה שבתוכם ולהפוך להיות אנשים שמחוברים למשמעות של החיים, שיודעים להיות שלמים ומחוברים לעצמם ויודעים איך להתחבר לאחרים באופן אותנטי ועם לב פתוח. תקשורת מקרבת היא אחת הדרכים המרכזיות שמצאתי שתומכת בדרך החיים הזו בצורה מאוד מובהקת. הגישה מלמדת אותנו שפה "מובנית" שעוזרת לנו לפתח מיומנויות ולרכוש כלים לתקשורת טובה, כשלצד זה היא גם תומכת בטרנספורמציה ובהתפתחות שלנו כבני אדם למקומות שמחברים אותנו לחופש פנימי וחיצוני, לאותנטיות ולחיים מלאים ומשמעותיים יותר".